Odpowiedni kredyt - czyli jaki?

Dodane przez wlodek - śr., 10/03/2018 - 09:59
kieszen

Gdy decydujemy się zaciągnąć kredyt w banku, istotne jest przede wszystkim wybranie jak najlepszej dla siebie oferty.

Co jest najważniejsze przy wyborze kredytu?

Ich ilość na rynku jest jednak tak duża, że bardzo często stanowi to nie lada wyzwanie dla zainteresowanego klienta. Każdy kredyt można wziąć inaczej i na inny okres kredytowania, dlatego warto się zastanowić, w jakim czasie chcemy spłacić dany kredyt, gdyż w wielu przypadkach ma to odbicie w kosztach kredytu. W wielu bankach bowiem im krótszy czas kredytowania, tym niższe banki oferują klientom oprocentowanie. Warto jednak przeliczyć to, ile wyjdzie raty miesięcznej, gdyż czasem lepiej zdecydować się na dłuższy okres i nieco wyższe oprocentowanie, ale mieć pewność, że spłata rat nie będzie problemem.

Kredyty na dłużej

Jeżeli jednak musimy wziąć kredyt na przykład pod zastaw domu to niestety wiąże się to że do banku będziemy musieli spłacić sporo więcej, jeżeli to kredyt na trzydzieści lat, bo na tyle przeważnie bierze się go najdłużej. Przy tego typu kredytach jednak zazwyczaj oprocentowanie jak i prowizja banku są znacznie niższe niż przy wielu innych kredytach gotówkowych. Tutaj obecnie bardzo często banki umożliwiają klientom negocjowanie stawek, dzięki czemu bez problemu mogą mieć oprocentowanie jeszcze niższe niż to, jakie bank podaje w ofercie. A to w skali kredytu na długi okres i w dużej wysokości na pewno nie pozostaje bez znaczenia.

Jak zaciągnąć kredyt?

Pożyczki gotówkowe i nie tylko można dzisiaj wziąć niezwykle szybko. Przy tradycyjnych kredytach gotówkowych o niezbyt wysokich sumach zazwyczaj wystarczy iść do pobliskiego banku i mieć przy sobie dowód osobisty, aby potwierdzić naszą tożsamość. Poza tym prawdopodobnie trzeba będzie napisać oświadczenie o wysokości zarobków. Jednak takie ułatwione procedury powodują, że bez problemu można kredyt otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut. Nieco inaczej jest, jak mowa o kredytach takich jak na przykład te na zakup mieszkania. W przypadku kredytu na dłuższe lata należy mieć przy sobie dowód potwierdzający to, że jesteśmy zatrudnieni w jakiejś firmie i ile zarabiamy przez najbliższe pół roku idąc wstecz a jest to bardzo ważny element podpisania całej umowy ze względu na to, że musimy okazać się wiarygodni i mieć możliwość spłaty takiego kredytu. Często także konieczna jest zgoda na zaciągnięcie kredytu wyrażona przez współmałżonka.