Charakterystyka pożyczek społecznościowych

Dodane przez wlodek - czw., 10/24/2019 - 12:24
karty

Social lending, pożyczki społecznościowe to pewna alternatywa dla sektora bankowości detalicznej oraz branży pozabankowej ze względu na znaczący udział inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych ze sporym portfelem. W pożyczkach społecznościowych występuje wiele ciekawych zalet, których nie ma w najpopularniejszych instytucjach finansowych. Jak zatem podejść prawidłowo do pożyczek społecznościowych?

Alternatywa dla sektora bankowości detalicznej i parabanków

Większość portali z pożyczkami społecznościowymi umożliwia potencjalnym kredytobiorcom samodzielne ustalanie wysokości kwoty zadłużenia oraz czasu spłaty, co umożliwia zachowanie maksymalnej elastyczności. W bankach praktycznie każda oferta dotycząca kredytu gotówkowego posiada widełki w limicie czasu obowiązywania. Pożyczki społecznościowe wydajesz na dowolny cel. Nie musisz przedstawiać rachunków. To zatem rozwiązanie polecane osobom znajdującym się w specyficznej sytuacji życiowej. Podpisywanie umów i pożyczki społecznościowe wiąże się z wykorzystaniem standardowych zasad prawnych (umowy cywilno-prawne, ograniczenie kosztów pozaodsetkowych, jak w parabankach, normy etyczne). Dla kredytobiorcy ryzyko obsługi praktycznie nie istnieje.

Jak się zaciąga pożyczki w formacie społecznościowym?

Na portalach z pożyczkami społecznościowymi możesz spotkać inwestorów rozpatrujących praktycznie każdy wniosek indywidualnie, co jest ogromnym ułatwieniem dla optymalizacji ryzyka zadłużenia. Jeżeli serwis z pożyczkami społecznościowymi współpracuje z wieloma inwestorami może obsługiwać nawet spore projekty inwestycyjne z rozsądnymi warunkami wynagrodzenia (obejście pośredników, wielu formalności i reguł związanych z funkcjonowaniem bankowości detalicznej).

Obowiązkowa weryfikacja

W pożyczkach społecznościowych podobnie, jak przy kredytach gotówkowych występuje proces weryfikacyjny związany z monitorowaniem BIK, BIG, dokumentu tożsamości, przekazaniem zaświadczenia o dochodach, zobacz na https://www.17bankow.com czym się różnią te oferty i jak je wybierać.

 Na rynku pożyczek społecznościowych zgodnie z ostatnimi zmianami prawnymi mogą funkcjonować jedynie zarejestrowane podmioty, czyli de facto przedsiębiorstwa skupiające wokół siebie indywidualnych lub instytucjonalnych inwestorów. Pożyczki społecznościowe to szansa na stosunkowo tani i większy kapitał dla klienta indywidualnego lub właściciela działalności gospodarczej zainteresowanego poważnymi inwestycjami.